Wyniki Analiz Naukowych Zbiorników Betonowych

Wyniki Analiz Naukowych Zbiorników Betonowych

oczyszczalnia tradycyjnaWyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że ekipy produkują najtrwalsze i najlepiej zabezpieczone zbiornika z betonu w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili szambo betonowe tradycyjne, szambo betonowe na przydomową oczyszczalnie ścieków oraz zbiorniki na deszczówkę.

Przebadano wszystkie 24 spośród zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności zbiornika betonowego. Metoda prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione na podstawie oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV wydanie).

Wynik badań szczelności zbiorników.

Eksperci budowlani stwierdzili też prosto z mostu wzorową próba zbiornika w obrębie, bez streszczenie i pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków wśród zbiornikiem a rurą doprowadzającą nieczystości płynne spośród pozornie - z gospodarstwa domowego.

Właśnie zbiornika betonowe sprzedawane przez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach a ryzykowny krok ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy szamba betonowego. Powyższe modus nie dają gwarancji szczelności szamba w przyszłości.

Badacze sugerują ostatnim tchem prawidłowy składanie podług regułami sztuki budowlanej, a regularnie oczyszczanie zbiornika.

Należałoby zawsze obwarować dobrany poziom serwisu na rzecz naszej instalacji kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując ogół słusznie, można oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na odpady poprzez dookoła 20-30 lat. Właśnie jest to możliwe pod warunkiem prawidłowej budowy zbiornika". Otóż to zależy to też od gruntu na jakim zbiornik jest posadowiony i ogólnego stanu montażu hydraulicznej w naszym domu.